Çanakkale’de Ev Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanakkale’de Ev Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanakkale’de Ev Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yeni yapılan yollar ve konut projeleri nedeniyle popüler bir hale gelen Çanakkale, satılık ev  almak isteyen birçok kişiye yol gösteren Karel inşaat, yeni projelerle göz dolduruyor.

 

Yeni projeler gerçekleşirken insanlar da yatırım amaçlı olarak tercih edecekleri bu bölgede uygun fiyatlı konutlar satın alıp, yol çalışmaları bitttiğinde değerlenmesini umarak birçok yatırım yapıyor. Ev sahibi olmak isteyenler için ideal bir il olan Çanakkale yenilenen konut sektörüyle yatırımcının yeni gözdesi haline geldi. Konut alırken;

 

  • Merkeze olan uzaklığı,
  • Okul, hastane ya da belediye gibi kurumlara olan mesafesi,
  • Ulaşım imkanları,
  • Depreme dayanıklı olması,
  • Isınma sistemlerinin ne şekilde olduğunun anlaşılması,
  • Evin büyüklüğünün uygun olup olmaması gibi durumlara dikkat edilmesi gerekir.

 

Çanakkale’de Nereden Ev Alınır?

 

Son 1 yılda konut satışlarının artış gösterdiği Çanakkale’de, köprü projesi nedeniyle konut ve arsa yatırımlarının artış gösterdiği biliniyor. Karel inşaat bu konuda birçok kişiye yardımcı oluyor.

 

Öğrenci şehri olan Çanakkale, terör olaylarının olmaması ve yaz mevsimini geçirebilecek ideal bir il olması nedeniyle son yıllarda yükselen bir ivme göstermektedir. Çanakkale’de nereden ev alınır merak edenler, merkez olan bölge, kamu çalışanları ve diğer kişiler için uygun bir konum olabiliyor. Okul ve iş imkanları merkezde yoğunlaşıyor. Ancak diğer kişiler, özellikle emekliler için Bozcaada, Gökçeada ya da Gelibolu oldukça ideal bir yerleşim yeri olacaktır.

 

Çanakkale Ev Fiyatları

 

Kordon bölgesinde yani merkezde ev fiyatlarının yüksek olduğu bilinmektedir Köprü nedeniyle bazı bölgelerde de bu fiyat yükselmeleri söz konusu olmuştur. Ev fiyatları birçok büyükşehire rağmen ekonomiktir. Bu yüzden ideal bir bütçeyle istediğiniz ev fiyatını bulabilirsiniz.

Çanakkale’de Konut Projeleri

 

Yeni nesil konut projelerinin de bulunduğu Çanakkale’de ev satın almak isteyen birçok kişi, ilk olarak merkeze sonrasında ise Gelibolu yarımadasına yönelmek söz konusu oluyor. Şehitlerimizin topraklarında bulunduğu bu kentte yaşamak ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyenler, uygun fiyatlarla daireler satın alabiliyor. Daire fiyatları uygunken müstakil villalar ve evler çok daha ekonomik olarak satın alınabilmektedir.

 

Konut projeleri satın almak istediğinizde de bu projelerden yapım aşamasındayken daha ucuza evler satın alabilirsiniz. Çanakkale satılık villa söz konusu olduğunda her bütçeye uygun bir ev bulunması söz konusu olmaktadır. Ekonomik fiyatlar ve ev kredisiyle ev sahibi olmak isteyenlere cazip fırsatlar sunulması için siz de yeni projeleri inceleyebilirsiniz.

error: Content is protected !!