Çanakkale’ye Yerleşmek İçin 17 Sebep

Çanakkale’ye Yerleşmek İçin 17 Sebep

Çanakkale’ye yerleşmek son yıllarda metropolden uzaklaşmanın en güzel yolu olmaya başladı. Doğası, havası, insanları ve yapıları ile büyüleyen Çanakkale bir tarihin yeniden yazıldığı yerdir. Üstelik bu şehre yerleşmek için pek çok neden var. İşte bunlardan yalnızca 17 tanesi.

 • İçinden Deniz Geçen Şehir

İçinden Deniz Geçen Şehir

İstanbul’da yaşayanların çoğu sırf boğazı için dahi bu şehri terk edemiyor. Ancak Çanakkale İstanbullulara, İstanbul’u aratmayacak bir boğaz manzarası sunuyor. İçinden deniz geçen bu şehir, deniz ve boğazın muhteşem havasını ayaklarınıza seriyor.

 • 2 Muhteşem Adaya Sahip

Gökçeada ve Bozcada

Gökçeada ve Bozcaada Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden. Üstelik bu 2 muhteşem ada Çanakkale’ye ait. Yani burada yaşayanlar sıkıldıkları zamanlar da dahi bu 2 adayı ziyaret edebiliyorlar. Çanakkale’de ev sahibi olmak demek bu 2 adaya da komşu olmak anlamına geliyor.

 • Modern ve Büyümekte Olan Şehir

çanakkale

Çanakkale İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerden de göç almakta. Düşünülenin aksine küçük değil, hayli modern, büyümekte olan bir şehir.

 • Sosyal Yaşantınız Etkilenmez

çanakkale sosyal hayat

Eğer sosyal biriyseniz ve Çanakkale’nin size yeterli olmayabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Çanakkale hobilerinizden dahi vazgeçmenize neden olmayacak bir sosyal dünyaya sahip.

 • Organik Ürün Arayışına Son

Organik Ürün

Büyük şehirlerde organik ürün bulmak tam bir eziyet. Ancak Çanakkale’nin her noktasında organik tarım yapılıyor ve sizlerin bu arayışına son veriyor.

 • Peynir Seviyor Musunuz?

peynir

Çanakkale’de ülkenin ihtiyacının yaklaşık 4’te 1’i peynir üretimi gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla süt ürünleri doğal ve daha ucuz.

 • Buram Buram Tarih Kokuyor

çanakkale tarihi

Bu şehir bir devrin başladığı yerdir.  Yalnızca tarihi bile bu şehre yerleşmek için geçerli bir neden olabilir.

 • Antik Çağlara Yolculuk

Troya antik

Troya antik çalışmaların yapıldığı ve her geçen gün yeni bir tarih bulgusuna rastlandığı bir antik kent. Tarihe biraz merakınız varsa Çanakkale sizleri bekliyor.

 • Saklı Güzelliklere Sahip

Babakale ve Gürpınar

Henüz fazla keşfedilmemiş , doğasını koruyan, sarının ve mavinin birleştiği Babakale ve Gürpınar saklı bir cennet gibi.

 • Kazdağları’nın Bir Bölümü Burada

Kazdağları

Edremit Körfezi’nde bulunduğu düşünülen Kazdağları’nın aslında saklı bir cennet olan arka kısmı da Çanakkale’de bulunan Ayazma Tabiat Parkı’ndadır.

 • Sörf İçin En Uygun Deniz

çanakkale sörf

Sörf kimileri için bir tutku, kimileri için de meraktır. Çanakkale ise hem sörf öğrenmek, hem de sörf yapmak için muhteşem bir denize sahiptir.

 • Su Altını Keşfe Çıkın

çanakkale dalış

Çanakkale’de pek çok dalış merkezi bulunuyor. Bunun nedeni ise su atı zenginliklerinin bol olması ve bunu keşfetmek isteyenlerin her geçen gün artması.

 • Sıcakkanlı ve Dost Canlısı İnsanları

Sıcakkanlı ve Dost Canlısı İnsanları

Çanakkale tam bir Anadolu insanı misafirperverliği ile dolu. Üstelik burada yaşayan insanlar hayli dost canlısı ve yardımsever.

 • Temiz Hava, Temiz Su

Temiz Hava, Temiz Su

Büyükşehirlerdeki hava ve su kirliliğini bilmeyen yok. Oysa Çanakkale oksijeni bol havası ve berrak suları ile sizlere kucak açıyor.

 • En Güzel Gün Batımları Burada

Assos Behramkale gün batımları

Assos Behramkale gün batımlarının büyüleyici güzelliği ile ünlü yerlerdir. Üstelik bu yerler Çanakkale’de bulunuyor.

 • Leziz Deniz Ürünleri İle Ünlüdür

Karides, levrek, somon, midye

Karides, levrek, somon, midye ve daha neler neler. Deniz mahsullerine dair her şeyin en lezizi, en tazesini bu şehirde bulabilirsiniz.

 • Seramik Sanatı İle Rahatlayın

Çanakkale, seramik

Seramik sanatının başkenti olan Çanakkale, seramik yapımına dair kurs ve hobi merkezleri ile sizleri karşılamaya hazır.

Elbette Çanakkale’ye yerleşmek için sebepler bunlarla sınırlı değil. Ülkemizin tarih kokan, doğası ile büyüleyen ve sımsıcak insanları ile kucaklayan çok az yerlerden biri Çanakkale. Eğer sizler de Çanakkale’den bir ev almak ve buraya yerleşmek isterseniz hemen www.karelyapi.com.tr adresini ziyaret edin. Firmanın Çanakkale’de sizlere sunduğu villa ve evler, hayatınızın geri kalanını rüya gibi yaşayabileceğinizi garanti edercesine tasarlanmış ve inşa edilmiş yapıdalar.

Çanakkale’de ev satın almak için çok neden var. Sizde daha fazla vakit kaybetmeyip Çanakkale’den ev alıp yerleşmek isteyenlerdenseniz hemen www.karelyapi.com.tr adresinden projelerimizi inceleyebilir veya iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

error: Content is protected !!