Malta Ziyareti

Malta Ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım’ın Şubat ayında gerçekleştirdiği Malta ziyaretine Karel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Güven Barış Yüksel ve Yönetim Kurulu üyesi Esra Yüksel eşlik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere, özel uçak Tur ile  Malta’nın başkenti La Valletta’ya gitti. Başbakan Yıldırım’ı ve Türk iş adamlarından oluşan heyeti, Malta Uluslar arası Havaalanı’nda Malta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Joe Mizzi, ile Türkiye’nin La Valletta Büyükelçisi Reha Keskintepe ve diğer ilgililer karşıladı.

Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın daveti üzerine gerçekleşen ziyarette, Başbakan Binali Yıldırım’a Türkiye ve Çanakkale’nin seçkin iş adamlarından Karel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Güven Barış Yüksel ve Yönetim Kurulu üyesi Esra Yüksel ile birlikte, Limak Holding Yönetim Kurulu üyesi Sezai Bacaksız ve Yıldırım Holding Ceo’su Yüksel Yıldırım da eşlik etti.

Ziyaret kapsamında, ayrıca Türk ve Malta iş çevrelerinin bir araya geldiği iş forumu düzenlenerek, Malta’nın AB Dönem Başkanlığı ışığında Türkiye- AB ilişkilerinin yanı sıra diğer güncel bölgesel ve uluslar arası gelişmeler ele alındı.

Malta ziyareti dönüşünde, Güven Barış Yüksel yaptığı açıklamada “ Malta’da bulunan iş adamları ile düzenlenen forumun çok verimli geçtiğini, Malta’nın Türk iş adamları ve yatırımlarına son derece sıcak baktığını” ifade ederek, “daha yapılacak çok iş var” dedi.

error: Content is protected !!